Kadıköy Alarm ve Güvenlik Sistemleri

Paradox Alarm Sistemi Nelerden Ol​​uşur?​​​​

Standart bir kablolu alarm paketi;

  • Alarm paneli;
  • Şifre Paneli;
  • Manyetik kontak;
  • Hareket dedektörü,
  • Dahili ve harici siren;
  • ​​​​​​​​​​​​​​​​Ve alarm panelinin içinde bulunan trafo ve aküden oluşmaktadır. ​​​​​;

Sistem abonenin arzusuna göre kablolu ya da kablosuz olarak ev veya  iş yerine Kurulumu Yapılmaktadır. Ayrıca abonelerin isteğine göre GSM/GPRS ve İnternet modülü kullanılarak, alarm sistemin merkeze daha sık sinyalleri daha ekonomik şekilde ulaştıran alternatif iletişim seçenekleri hizmeti sunulmaktadır. Mekânların birbirlerinden farklı şekillerde olması, alarm sisteminde kullanılacak ürünlerde de farklılık yaratabilir. Mekana Göre Uygunlukları Gözlemlenip Kurulum Ekiplerine Bildirilir .Mekânda yapılan ücretsiz keşif sonrasında standart paket içerisinde kullanılan ürünlere ek olarak hangi ürünlerden kullanılacağı aboneye gerekli açıklamalar yapılarak bildirilir.​​​​​​​​​
 

Alarm Paneli

​​Sistemi çalıştıran, yöneten ve iletişim sağlayan ana kontrol ünitesidir. Alarm sistemi, kullanıcı tarafından şifre ya da kumandayla aktif edilir. Dedektörler izinsiz giriş algıladığında panele bilgi verir. Alarm paneli alarm üretir, sireni çalıştırır ve AIM'ye alarm oluştuğu bilgisini ulaştırır.
Şifre Paneli

​​Alarm sistemini t​​arafınızdan belirlenen şifre ile açıp kapatmaya ve kontrol etmeye yarayan tuşlu ünitedir. Kısayol tuşları ile ilgili tuşlara basılı tutarak AIM'e sağlık, yangın ve acil durum alarmları gönderebilme özelliğine de sahiptir.​    

Hareket Dedektörü (PIR)

Alarm Sistemi çalışırken ortamda hareket olması durumunda alarm paneline sinyal göndererek alarm oluşmasını sağlar. Evcil hayvan besleyenler için hayvan algılamayan modelleri de kullanılmaktadır.

Gaz Dedektörü

Herhangi bir gaz kaçağı durumunda sistem kurulu olmasa bile anında alarm oluşturur ve önlem alınmasını sağlar.            

Duman Dedektörü

Olası yangın durumunda oluşacak dumanı algılayarak, tedbir alınmasını sağlayacak uyarıyı verir.  Biss TeknolojiAlarm İzleme Merkezi aboneyi bilgilendirerek ilgili güvenlik birimine haber verir.

Acil Durum Butonu

Bu butonu kullana​rak Biss Teknoloji Alarm İzleme Merkezi’ne direk panik alarmı gönderebilirsiniz, bu sayede zor durumlarınızda yanınızda olabiliriz.
 

Uzaktan Kumanda

Alarm sistemini şifre girmeye gerek olmadan uzaktan açıp kapatm​a işlemini yaparak kullanımı kolaylaştırır. Ayrıca üzerinde bulunan acil durum tuşu ile Biss Teknoloji Alarm İzleme Merkezi’ne direk uyarı gönderebilirsiniz.

Harici Siren

Yaşam alanınızda oluşan alarmları çevrenize yüksek ses ve ışıklı flaşör ile yansıtır. En önemli özelliği ortam dışından görüldüğü için caydırıcıdır.  
 

GSM/GPRS Modülü

Telefon hattı kullanılmayan yerlerde GSM şebekesi kullanılarak haberleşmenizi sağlayan iletişim aracıdır.​​​​​​​​​​​​            

Akü​

Alarm sisteminin güvenliğini sağlamak adına elektrik kesinti ve sabotajlarından alarm sisteminin etkilenmesini önlemek için kullanılır.                          

Cam Kırılma Dedektörü

Cam kırılması sonucunda meydana gelen sesi algılayarak alarm oluşmasını sağlayan dedektördür.Alarm sistemi​ kapalı dahi olsa çalışır haldedir.          

Dahili Siren

Ev/Çalışma ortamınızın iç mekanında bulunarak tehlike durumunda çıkardığı ses ile önlem almanızı sağlar

Su Baskını Dedektörü

Ortamda istenmeyen; su baskınlarında ya da nem algılaması sonucunda alarm durumu oluşturan dedektördür. Alarm sistemi kapalı olsa dahi çalışır haldedir.​

Darbe Dedektörü

Özellikle kasa gibi metal kutularda delme, kesme, titreşim ve zorla açma girişimlerini algılayan 3 aşamalı ayarlanabilir bir soygun ihbar dedektörüdür.    

Ücretsiz Çağrı Merkezi İçin : 0216 496 0 497